Güncel

Son Dakika! KPSS 2022 iptal edilecek

Son dakika haberine göre Ankara kulislerinin karıştığı duyuruldu. Yaşanan skandallardan sonra KPSS 2022’nin iptal edileceği duyuruldu. Detaylar haberimizde..

KPSS sorularının malum yayıncılığının test kitapçığından noktası virgülüne kadar aynı çıkmasının yankıları dünden beri devam ediyor. Sınava giren adaylar bu durumun haksızlık olduğunu ve sınavın iptal edilmesi gerektiğini belirtiyor. Konuya ilişkin dün Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Denetleme Kurumu’nu görevlendirdiğini duyurmuştu.

ÖSYM BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Bunun üzerine 3 Ağustos Resmi Gazete’de yayınlanan kararda ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün görevden alındığı açıklandı. Yaşanan bu gelişmelerden sonra KPSS 2022’nin iptal edilip edilmeyeceği daha yüksek sesle tartışılmaya başlandı.

EN KISA SÜREDE KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAKTIR

Yine aynı dakikalarda İletişim Başkanlığı tarafından da; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygıyla duyurulur.” açıklaması yapılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu